Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pomoc dla osób uzależnionych i ich rodzin w Krynicy Morskiej

Czcionka:

Bardzo często problem przemocy w rodzinie współwystępuje z problemem uzależnień. Osoby z problemem uzależnień mogą otrzymać bezpłatną pomoc w ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w postaci:

- skierowania na leczenie odwykowe: detoks i terapia na oddziale szpitalnym,

- udział w terapii uzależnień indywidualnej, na miejscu- w Krynicy Morskiej, za darmo,

- udzielenie wszelkich informacji, gdyby ktoś chciał wziąć udział w terapii poza Krynicą, albo jeździć na spotkania AA do Nowego Dworu Gd., albo skorzystać z pomocy innych terapeutów w innym mieście.

Wystarczy zgłosić się- zadzwonić lub spotkać- z członkami GKRPA- kontakt do Przewodniczącej GKRPA p.Danuty Wechterowicz i terapeuty p. Grzegorza Podsiadło w załączonej ulotce.

Wszelkich informacji udziela także tutejszy MOPS- telefonicznie (55 620 24 17), mailowo (k.wota@mops-krynicamorska.pl; i.tkacz@mops-krynicamorska.pl; m.kacpura@mops-krynicamorska.pl) lub osobiście. Można zapytać o pomoc anonimowo. Ważne, by pomocy poszukać. Nie ulegajmy mitowi, że z uzależnieniem można poradzić sobie samemu, bo ktoś tak zrobił i mu się udało. Przypadki abstynencji bez pomocy z zewnątrz to wyjątki potwierdzające regułę, że w przypadku uzależnień profesjonalna pomoc jest konieczna. Alkoholizm jest chorobą, która będzie trwała całe życie- nie da się z niej wyleczyć- da się natomiast zachować abstynencję i uczynić swoje życie wolnym od przymusu picia. Zachęcamy do kontaktu- daj sobie szansę.

  

Dodatkowo dla członków rodzin, w których występuje problem alkoholowy, w Krynicy Morskiej zorganizowane są następujące formy pomocy:

- spotkania z psychologiem Panią Magdaleną Spryszyńską- bezpłatnie (wystarczy skontaktować się z MOPS i zostawić nr telefonu- pracownik MOPS przekaże nr psychologowi, który sam bezpośrednio kontaktuje się z zainteresowana osobą i uzgadnia termin spotkania);

- spotkania/ konsultacje/ terapia pod kątem pomocy osobie, w której rodzinie występował lub występuje problem uzależnienia- prowadzi p.Danuta Wechterowicz (udostępniamy kontakt jak wyżej);

- konsultacje z pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny, którzy poinformują o możliwych formach pomocy (tel. MOPS 55 620 24 17 lub mailowo: k.wota@mops-krynicamorska.pl    i.tkacz@mops-krynicamorska.pl    m.kacpura@mops-krynicamorska.pl

O każdą pomoc można zwrócić się anonimowo. Pracownicy zobowiązani są do zachowania tajemnicy służbowej, co do danych osobowych zgłaszających się osób. Zapraszamy do kontaktu.

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GKRPA

Bezpieczeństwo seniorów

Wypożyczanie sprzętu dla niepełnosprawnych